طرح توانمند سازی نیروی متخصص نیروگاه های خورشیدی کمیته امداد امام خمینی

 

 

با اجرای تفاهم نامه طرح برکت آفتاب و نصب نیروگاه های خورشیدی بین  کمیته امداد امام خمینی (ره) و شرکت توزیع نیروی برق جهت نصب و خرید تضمینی برق از مددجویان کمیته امداد امام خمینی در مناطق مختلف کشور و استقبال مددجویان از نصب نیروگاه های خورشیدی، تعداد این نیروگاه ها رو به افزایش می باشد. لذا خدمات تعمیر و نگهداری جهت بهره برداری بهینه از این نیروگاه ها به یک اولویت تبدیل شده است. وجود نیروی متخصص بومی که بتواند در زمان های کوتاه و مشخص به تمامی نیروگاه های نصب شده در منطقه بازدید نماید و تولید نیروگاه را در حالت بهینه نگه دارد، یکی از حلقه های زنجیره تولید بهینه نیروگاه ها محسوب می شود.

طرح برکت آفتاب

در این طرح ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی خانگی در مجموعه کمیته امداد امام خمینی(ره) برای ۱۰ هزار خانوار تحت پوشش در ۱۲ استان کشور که دارای تابش خورشیدی مناسب هستند اجرا خواهد شد و طی تفاهم نامه، وزارت نیرو متعهد به خرید برق تولید شده از این طریق شده است.

با اجرایی شدن این طرح و نصب نیروگاههای ۳ و ۵ کیلوواتی خورشیدی در منازل خانواده های تحت پوشش جهت خودکفائی خانوارها یک درآمد پایدار برای خانواده های مذکور ایجاد خواهد شد.

با توجه به امکان عقد قرارداد خرید تضمینی برق تولید شده به مدت ۲۰ سال، می توان از این طرح به عنوان یک پروژه مهم در اشتغال زائی و توانمندی خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد یاد نمود.

نصب و بهره برداری از ۱۰ هزار نیروگاه کوچک خانگی و گستردگی مناطق و محل های نصب و همچنین مدت زمان طولانی و ۲۰ ساله خرید تضمینی، مستلزم بازدید مداوم به نیروگاه ها می باشد به طوریکه توان تولید نیروگاه ها به نقطه بهینه نزدیک باشد و در نتیجه درآمد حاصل از فروش برق تولید شده در بالاترین حد خود نگاه داشته شود.

هدف از آموزش نیروی بومی و متخصص نیروگاه های خورشیدی کمیته امداد امام خمینی(ره) :

آموزش وتربیت نیروی متخصص بومی که بتواند به طور مداوم به نیروگاه ها سرکشی نماید یکی از الزامات این طرح می باشد. هدف از طرح “آموزش و توانمندسازی نیروی متخصص فنی جهت نصب، بهره برداری و نگهداری از نیروگاه های مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره)” علاوه بر شناخت تجهیزات سیستم های خورشیدی متصل به شبکه، طراحی سیستم های خورشیدی، تعمیرات و نگهداری سیستم های خورشیدی و پس از آن علاوه بر توانایی در نصب و راه اندازی سیستم خورشیدی متصل به شبکه در استان محل سکونت، نحوه عملکرد نیروگاه ها را تحت نظر گرفته و با تهیه گزارشات مدون جهت ارائه به کمیته امدادامام خمینی به عملکرد صحیح نیروگاه ها و بهره برداری از آنها کمک نمایند.

طرح ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی خانگی در استان‌های بوشهر، فارس، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، چهارمهال و بختیاری ، گلستان، یزد، کرمان و کرمانشاه اجرایی شده و نقشه گستردگی طرح به صورت ذیل می باشد :

رایکا

 

 

در این طرح شرکت پیشگامان بهره وری انرژی رایکا به عنوان مجری طرح آموزشی، ضمن برپایی دوره آموزشی تخصصی نصب و بهره برداری سیستم های انرژی خورشیدی، نسبت به معرفی مددجویان به سازمان آموزش فنی و حرفه ای اقدام نموده تا در پایان دوره بتوانند در آزمون فنی و حرفه ای شرکت کرده و گواهینامه مهارت از سازمان آموزش فنی و حرفه ای دریافت نمایند.

شرایط حضور در دوره :

–       مددجو تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)

–       جنسیت : مرد

–       دارای سلامت کامل جسمانی

–       سن : ۱۸ الی ۴۰ سال

–       مدرک تحصیلی : حداقل دیپلم فنی یا دیپلم نظری

–       دارای کارت پایان خدمت / معافیت دائم

علاقه مندان به شرکت در طرح توانمند سازی نیروی بومی و متخصص نیروگاه های خورشیدی کمیته امداد امام خمینی (ره) می توانند از طریق لینک زیر اقدام به پیش ثبت نام جهت حضور در دوره نمایند

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های ۴۲۸۱۰ – ۰۲۱  داخلی ۱۳۲ و ۲۰۰ و یا ۰۹۱۲۸۱۹۷۲۹۲ تماس حاصل نمایید.

 


 

all